2026. június 15-20. között a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Egyetem Filológia Tanszékének három oktatója az Erasmus+ akadémiai mobilitási program keretében a Veszprémi Érseki Főiskolára látogatott.
Dr. habil. dr. Dudics Katalin és dr. Mádi Gabriella megismerkedtek az intézményben folyó képzésekkel, az oktatási stratégiákkal, fejlesztési tervekkel. A formális és informális megbeszélések alatt megismerkedtek az oktatók kutatásaival, s tárgyaltak a lehetséges szakmai együttműködés elmélyítésének lehetőségeiről dr. Sebestyén Józseffel, az intézmény rektorával, illetve dr. Mészáros Ágnes Máriával, a nemzetközi ügyekért felelős rektori megbízottal.
Mindkét intézmény képviselői bíznak benne, hogy a következőkben mind a hallgatóknak, mind az oktatóknak lesz lehetőségük további mobilitási programok keretében megismerkedni a veszprémi, illetve a beregszászi felsőoktatási intézmény mindennapjaival, s bekapcsolódni egymás szakmai programjaiba.