2026. június 15–19. között a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Egyetem vendégül látta az Ukrajnai Nemzeti Biológiai Erőforrások és Természetgazdálkodási Egyetem Nemisajivi Felsőoktatási Szakképzési Intézetének oktatóit és hallgatóit. A többnapos látogatás során a vendégek megismerkedhettek intézményünk széles körű képzési kínálatával és modern infrastruktúrájával, valamint szemügyre vehették a festői vidék szépségeit.
Az idegenvezetést Birtók Vanessza, a „Rákóczi-tour” Turisztikai Információs Központ vezetője tartotta a látogatók számára. A rendezvény szervezésében és a vendégek kíséretében aktívan részt vettek a turisztikai központ gyakornokai is – Baksa Ádám, Gogola Anna és Nagy Boglárka –, akik számára a találkozó remek alkalmat nyújtott arra, hogy a gyakorlatban is alkalmazhassák a tanulmányaik során szerzett ismereteiket. Az egyetem látogatása mellett a vendégek beregszászi tartózkodásuk alatt a régió egyéb nevezetességei iránt is nagy érdeklődést mutattak, így a szakmai megbeszélések után ellátogattak a Beregvidék és a Munkácsi járás híres turisztikai helyszíneire.
A találkozó során a vendégek megismerkedtek a Rákóczi Egyetem történetével, valamint megtekintették a képzési és kutatási tevékenységek szempontjából releváns telephelyeket. A látogatók bejárták a konferenciák helyszínéül szolgáló Esztergom termet, egy pillanatra elmerültek a tudomány világában a Barkáts Jenő Ásványtár révén, valamint megismerkedtek a Polónyi Katalin Textilmúzeumban kiállított kulturális örökséggel. A vendégek ellátogattak a Kárpátaljai Magyar Képző- és Iparművészek Révész Imre Társaságának kiállítására is, ahol megismerkedhettek a kárpátaljai magyar művészek alkotásaival.
Különösen nagy érdeklődést váltott ki az egyetem kutatási bázisa. A vendégek megtekintették a Biológiai és Kémiai Tanszék zoológiai és botanikai tantermeit, valamint ellátogattak a szerves és szervetlen kémia modern laboratóriumaiba, az agrár- és a talajtani laboratóriumba. Kiemelt figyelmet fordítottak az egyetem bázisán folyó szakképzés anyagi és technikai hátterére, továbbá nagy jelentőséget tulajdonítottak az Egán Ede Szakképzési Centrum hallgatói által a gyakorlati foglalkozásokhoz használt konyhának. Ezenkívül a látogatók megtekintették a hangulatos Filológia Campust, a festői belső udvart, a modern, összkomfortos szakkollégiumot, valamint az egyetem korszerű Zupkó József Egészségügyi- és Sportcentrumát.
A Rákóczi Egyetem nagyra értékeli a fiatalok érdeklődését, kíváncsiságát és a fejlődés iránt tanúsított elköteleződését. Az egyetem mindig nyitott a közös projektekre, ezért szeretettel várjuk a jövőbeli találkozók lehetőségét. Ezúton is köszönjük vendégeinknek a látogatást.