139 ліцеїстів завершили навчання у ЗУЛ

20 червня у приватному закладі освіти «Закарпатський угорський ліцей з угорською мовою навчання» (ЗУЛ) відбулася урочиста церемонія вручення атестатів про повну загальну середню освіту. На урочистостях, що пройшли у Закарпатському угорському університеті імені Ференца Ракоці II, атестати отримали загалом 139 випускників.

Присутніх привітала директорка мережі приватних закладів освіти «Закарпатський угорський ліцей з угорською мовою навчання» Дора Коврей.

«Наша мережа ліцеїв не може похвалитися багаторічними традиціями. За нами стоять віра, мужність і єдність. Закарпатський угорський університет імені Ференца Ракоці ІІ заснував цю мережу у 2023 році, щоб гарантувати майбутнє системі угорськомовної освіти, а також вселити в учнів віру, наполегливість і відчуття домашнього затишку в сучасному світі»,

– наголосила вона.

Після цього відбулася церемонія нагородження учнів за видатні досягнення в навчанні та конкурсах. Похвальні грамоти учням вручили директорка Дора Коврей та її заступниця Еріка Конц. Крім того, грамотами керівництво закладу відзначило вчителів, які допомагали учням готуватися до конкурсів.

Потім слово взяв консул Угорщини в Берегові Дьєрдь Балог, який у своїй промові поділився власними спогадами про випускні іспити, вселяючи в учнів упевненість та закликаючи їх до наполегливості.

«Дорогі учні, сьогодні не зосереджуйтеся на вступних іспитах, а осмисліть, що позаду залишився важливий і визначальний етап вашого життя. Візьміть із собою всі здобуті за останні роки скарби: знання, дружбу, кохання, враження та ту спільноту, до якої завжди можна повернутися»,

– звернувся до випускників ректор Університету Ракоці Степан Черничко. Вітаючи учнів, які успішно склали національний мультипредметний тест (НМТ), він наголосив, що перед ними завжди відкриті двері Університету Ракоці або Центру професійно-технічної освіти імені Еде Егана. Ректор також звернувся до тих, хто не впорався із завданнями НМТ, закликавши їх не втрачати оптимізму, адже для них відкривається нульовий, підготовчий курс, на якому вони зможуть опанувати навчальну програму з предметів, обов’язкових для складання НМТ.

Після цього на сцену вийшли учні 10-го класу, які попрощалися з випускниками. Учениця Малогеєвецької філії навчального закладу Емеше Бейреш кількома зворушливими рядками провела випускників у доросле життя, а учениця Пийтерфолвівської філії навчального закладу Естер Надь продекламувала вірш Анни Сабо Т. «Útravaló» («У дорогу»).

Далі від імені випускників Олівія Вантуш, Софія Раті, Ребека Мандзак, Бернадетт Понц та Денис Манді висловили слова подяки за роки навчання.

Після цього відбулася урочиста церемонія вручення атестатів про повну загальну середню освіту та подарункових торбинок. Атестати про повну загальну середню освіту отримали 16 учнів Великодобронської, 20 учнів Малогеєвецької, 51 учень Берегівської, 21 учень Виноградівської та 31 учень Пийтерфолвівської філій ЗУЛ.

«Сьогодні не лише завершується один із періодів вашого життя, а й відчиняються ворота в майбутнє. Я завжди чула, що Батьківщина — це не просто позначка на карті, а глибокий вимір нашої ідентичності; Закарпаття ж постає як наша доля, наш обов’язок і наше покликання. Ви, дорога молодь, стоїте перед важливим історичним моментом, коли збереження угорської мови та захист християнських цінностей набули особливої, безпрецедентної ваги. Атестат про повну загальну середню освіту, який ви сьогодні отримали, – це не лише підтвердження набутих знань. Цей документ є вашою візитною карткою, а точніше – зобов’язанням перед вашою батьківщиною, вашою культурою та вашою громадою»,

– зазначила президентка Університету Ракоці Ільдіко Орос.

Після цього випускники спільно виконали пісню гурту «Republic» під назвою «Ezt a földet választottam» («Я обрав цю землю»).

Захід завершився молитвою представників історичних церков, які попросили Божого благословення на життя всіх присутніх.

Аніта Курмай