A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Egyetem Szenátusa június 24-én tartotta soron következő ülését.
Az ülést Csernicskó István, egyetemünk rektora nyitotta meg, aki köszöntötte a szenátus tagjait, majd ismertette a napirendi pontokat.
Elsőként Berghauer Sándor rektorhelyettes a szenátus határozatainak, illetve az elnök és a rektor rendeleteinek végrehajtásáról szólt, amely során hangsúlyozta az aktuális feladatokra vonatkozó rendeletek végrehajtását és azok határidejét.
Ezt követően a tagok módosítottak és jóváhagytak különböző szabályzatokat.
A továbbiakban a jelenlévők Orosz Ildikó, a Rákóczi Egyetem elnökének vezetésével az egyetem munkatársai részére nyújtott pótlékok és kiegészítő kifizetések visszaállításáról, valamint a kompenzációs kifizetések teljesítéséről döntöttek. Emellett Orosz Ildikó elnök az egyetem Ukrajnán kívüli, területileg elkülönült szerkezeti egységének aktuális kérdéseiről szólt.
Következő napirendi pontként Csernicskó István rektor és Simon Jurisinec Tamara, a Személyzeti Osztály vezetője a 2026–2027-es tanévre tervezett személyzeti kérdésekről adott tájékoztatást.
Ezt követően a tagok Berghauer Sándor irányításával módosították a 2026–2027-es tanév szerkezetét, valamint a szakdolgozatok (diplomamunkák) és évfolyammunkák témáját hagyták jóvá. Emellett a rektorhelyettes szólt az oktatási folyamat szervezéséről a 2026–2027-es tanévben és az angol nyelv ukrajnai alkalmazásáról szóló ukrán törvény implementációjáról.
A továbbiakban Daróci Ádám, a plágium-ellenőrző rendszer adminisztrátora adott tájékoztatást az akadémiai integritásról szóló ukrán törvény implementációjáról.
Következő napirendi pontként Szakál Imre ismertette az oktatási programok akkreditációjának eredményeit a 2025–2026-os tanévben, valamint az egyetem tanszékeinek és kutatóközpontjainak főbb tudományos tevékenységi területein végzett kutatások eredményeit a 2025–2026-os tanévben. Vezetésével a tagok jóváhagyták a munkáltatói oklevelek átadását.
Ezt követően Füzesi Zsuzsanna, a Tanulmányi Osztály vezetője a 2025–2026-os tanév 2. féléve vizsgaidőszakának eredményeiről és értékeléséről szólt.
A továbbiakban Filep Mihály titkár az egyetem szervezeti egységei éves jelentéseinek tervezéséről adott tájékoztatást.
Következő napirendi pontként Kóré Dóra, az előkészítő osztály vezetője a 2027-es nemzeti multiteszten részt venni tervező személyek számára indítandó előkészítő tanfolyam (nulladik évfolyam) szervezéséről szólt.
Ezt követően Greba Ildikó, a Felvételi Bizottság felelős titkára és Gáncsos János, a Rákóczi Médiacentrum vezetője a felvételi kampány menetéről tájékoztatta a jelenlévőket. Emellett Greba Ildikó a Felvételi Bizottság működését ismertette.
A továbbiakban Füzesi Otília főkönyvelő és Simon Jurisinec Tamara az egyetem oktatóinak és alkalmazottainak nyári szabadságáról szólt.
Következő napirendi pontként Tóth Attila, a Minőségbiztosítási Tanács titkára a hallgatói elégedettségmérés és az oktatói kiválóságértékelés eredményeiről, az adminisztratív és kisegítő személyzet elégedettségi szintje mérésének eredményeiről, az oktatási programok külső stakeholderei (munkaadóknak) körében végzett felmérés eredményeiről, a tanárok nyelvi kompetenciáinak felméréséről és a 2026–2027-es tanévre tervezett kérdőíves felmérések előkészítéséről számolt be.
Ezt követően Tóth Attila vezetésével a tagok jóváhagyták a tanszékek által előterjesztett szakmai-módszertani és tudományos kiadványokat.
A továbbiakban Filep Mihály, a szenátus titkára a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Egyetem oktató-kutató munkatársainak továbbképzéséről és szakmai előmeneteléről tájékoztatta a jelenlévőket.
Az ülés zárószakaszában Molnár Andrea, a Rektori Titkárság vezetője tájékoztatta a jelenlévőket az intézmény júliusi rendezvényeiről.
Végül Csernicskó István rektor jelezte, hogy mind a négy egyetemi folyóirat sikeres engedélyezési eljáráson esett át, és bekerült Ukrajna B kategóriás tudományos szakfolyóiratainak listájába.
Kurmay Anita